Informacja dla rodziców uczniów kończących gimnazjum.

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych i  ponadpodstawowych jest prowadzona  poprzez  nabór  elektroniczny, dostępny pod adresem: https://slaskie.edu.com.pl
Po wejściu na stronę wybierają Państwo  ścieżkę dla ucznia 3 klasy gimnazjum (kolor zielony).
W zakładce „Aktualności” znajdują się  wszystkie niezbędne informacje.
Zachęcamy do uważnego ich przeczytania lub obejrzenia. Znajdują się tu:

• link do bezpłatnego poradnika dla Kandydatów i  ich Rodziców „Jak dostać się do szkoły średniej w 2019 roku?”
  • link do facebookowej strony „Akcja rekrutacja – niezbędnik absolwenta” oraz strony autora poradnika
  • filmik dla kandydata do szkoły średniej, krok po kroku tłumaczący zasady rekrutacji.

W zakładkach: „Pliki do pobrania” oraz „Pomoc” znajduje się „Podręcznik dla kandydata samodzielnie zakładającego konto w systemie rekrutacji”, dzięki któremu można łatwo założyć konto w systemie.

Warto zapoznać się z pozostałymi zakładkami: „Terminy naboru”, „Oferta”, „Statystyki”, ponieważ pomogą one w przejściu przez procedurę rekrutacyjną.

Jeżeli nie znajdą Państwo rozwiązania swojego problemu w materiałach na stronie naboru, możecie zgłosić problem w szkole, do której składacie wniosek o przyjęcie. Szkoła jest uprawniona do kontaktu z firmą Vulcan.

Nasz doradca zawodowy   również chętnie podpowie,  na co należy zwrócić uwagę zakładając konto czy wypełniając dokumentację.